Scenariusz lekcji otwartej z j. angielskiego, opracowanej przez mgr Urszulę Zawadzką.
10-01-2023 14:40
eErasmus - upowszechnianie
SCENARIUSZ LEKCJI
Temat: Do trailers encourage you to watch movies? Czy zwiastuny filmowe zachęcają do obejrzenia filmów?
Cele ogólne:
- łączenie treści edukacyjnych z różnych dziedzin,
- kształtowanie umiejętności gromadzenia wiedzy z różnych źródeł, selekcjonowania informacji, twórczego myślenia,
- kształtowanie umiejętności argumentacji.
Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi:
- zbudować wypowiedź w języku angielskim dotyczącą filmów i ich reklamy w postaci zwiastunów,
- opisać ilustracje,
- określać nastroje rozmówcy, wyrażać spekulacje, opisać stereotypy, przedstawiać propozycje,
- przekazywać informacje innym,
- słuchać i oglądać ze zrozumieniem, obserwować sytuacje i wyciągać wnioski,
- współdziałać z kolegami.
Metody pracy:
- praca indywidualna i praca w grupach dwuosobowych.
Środki dydaktyczne:
- ilustracje,
- interaktywny test sprawdzający zrozumienie zwiastuna filmu,
- sprzęt audiowizualny: komputer, projektor, łącze internetowe konieczne do zastosowania IT,
- teksty zawierające ćwiczenia do słuchania ze zrozumieniem.
Przebieg zajęć:
- powitanie, przedstawienie tematu i celu zajęć,
- rozmowa dotycząca kina, wyboru filmów,
- opis ilustracji,
- oglądanie zwiastuna filmowego „Spy”,
- interaktywny test sprawdzający zrozumienie zwiastuna filmu - test wielokrotnego wyboru
oraz ćwiczenia typu prawda/fałsz,
- opis stereotypów dotyczących głównego bohatera ( praca i wygląd agenta CIA, relacje w miejscu pracy),
- określanie nastroju rozmówcy,
- formułowanie cech dobrego i nieudanego zwiastuna filmowego,
- zadanie domowe: korzystając z IT wybrać dowolny zwiastun filmowy i uzasadnić swój wybór.
- zakończenie lekcji: pożegnanie.