Przejdź do treści Przejdź do menu

Florencja - Erasmus +

22-11-2021 7:25 Erasmus

Na początku października tym razem anglistki ( mgr Anna Chyla, mgr Monika Marek i mgr Urszula Zawadzka) dołączyły do grona nauczycieli podejmujących kształcenie w ramach programu Erasmus + .Wybór padł na Florencję, stolicę regionu Toskania, położoną w środkowych Włoszech.   Jest to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Kurs metodyczny „ Kreatywna klasa: narzędzia i wskazówki dla nauczycieli języków obcych” ( The Creative Classroom : Tools and Tips for Language Teachers”), w którym nasze nauczycielki wzięły udział, został stworzony z myślą o lektorach języka angielskiego. którzy stosować bardziej kreatywne metody nauczania języków oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi lektorami z całej Europy.

Przedmiotem kursu (04.10-15.10.2021) było komunikatywne nauczanie języka (CLT), uczenie się oparte na zadaniach, zintegrowane nauczanie języka z treścią (CLIL) oraz korzystanie z autentycznych materiałów w kreatywny sposób. Zajęcia z native speakerami koncentrowały  się również na tym, jak opowiadanie historii, tworzenie filmów, dramat i publikacje klasowe mogą uatrakcyjnić lekcje języka angielskiego i sprawić, że zajęcia w klasie będą ciekawsze i przyjemniejsze . Tematyka zajęć metodycznych dotyczyła uczenia się w określonych kontekstach, ról uczniów i nauczycieli, zarządzania klasą i refleksyjnej praktyki nauczania.

Czas wolny po zajęciach nasze  nauczycielki skrzętnie wypełniły  pieszymi wycieczkami zapoznając się z bogatą historią, kulturą i kuchnią Florencji, podziwiając klejnoty architektury, w tym Duomo i Baptysterium, a także galerie rzeźb na świeżym powietrzu w Orsanmichele i Piazza della Signoria.  Pośród opowieści o renesansowej sztuce, polityce i filozofii humanistycznej we Florencji nie mogło zabraknąć spaceru po moście Ponte Vecchio oraz zwiedzania galerii  Uffizi.  Udany pobyt we Florencji to również smak pysznej włoskiej kawy i legendarnych lodów z florenckiej gelaterii.

Prezentacja