Przejdź do treści Przejdź do menu

Malta – Erasmus +

20-11-2021 7:52 Erasmus

W połowie października kolejna grupa nauczycieli – tym razem matematyki - zaangażowanych w program Erasmus +, wyjechała na dwutygodniowy kurs języka angielskiego na Maltę. Intensywny, 42-godzinny kurs Fluency and Language Development for Educational Staff odbywał się w Executive Training Institute w St. Julians.

Kurs był przeznaczony dla nauczycieli, którzy chcą rozwijać płynność językową poprzez dyskusję na różne tematy, szczególnie związane z edukacją i komunikacją społeczną. Była możliwość dzielenia się własnymi doświadczeniami, poznania systemów edukacji w różnych krajach, co pozwoliło nie tylko doskonalić język angielski ale również poszerzyć wiedzę na tematy zawodowe. Program obejmował wzbogacenie słownictwa, właściwą intonację i wymowę oraz gramatykę.
W sześcioosobowych, międzynarodowych grupach z native speakerem odbywały się codziennie lekcje podzielone na kilka różnych bloków tematycznych. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.
Po aktywnej pracy był czas na wypoczynek nad morzem, w miejskich ogrodach, w uroczych maltańskich miasteczkach, gdzie można było znaleźć ślady matematyki w średniowiecznych budowlach, architekturze, starożytnych mozaikach.