Przejdź do treści Przejdź do menu

BOHATEROWIE SĄ WŚRÓD NAS

30-05-2019 9:40 KONKURSY

Komisja Konkursowa z 30 maja 2019 roku dotyczący

II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej    „BOHATEROWIE  SĄ  WŚRÓD  NAS”

Organizatorzy i Komisja Konkursowa przekazują wyrazy podziękowania, szacunku i uznania wszystkim autorom nadesłanych prac, rodzinom i osobom, które podzieliły się z nimi swoimi wspomnieniami, zwłaszcza dyrekcjom szkół i nauczycielom – opiekunom autorów.

Niezaprzeczalną wartością konkursu jest osobiste zaangażowanie młodzieży  w poznanie i pogłębienie wiedzy o ludziach i wydarzeniach sprzed lat, o ich wkładzie w odzyskanie przez Polskę wolności i niepodległości, a przede wszystkim poznanie historii swoich rodzin.

Nadesłane prace stanowią wartościowy materiał historyczny, który zostanie wykorzystany (za wiedzą i zgodą autorów) do publikacji w prasie i mediach elektronicznych, a także – po uzyskaniu wsparcia finansowego – w formie książkowej.

W konkursie uczestniczyła uczennica naszej szkoły Natasha Rattenbury klasa I B , pisząc pracę historyczną  „ Rodowód”  , a udział  jej został zauważony , czego przykładem może być publikacja prasowa oraz bezpłatna subskrypcja czasopisma historycznego „ Polsce Wierni” ,dla naszej szkoły, co wzbogaci kącik historyczny i ułatwi zainteresowanym uczniom przygotowanie się do matury z historii.