Przejdź do treści Przejdź do menu

4a na laboratoriach ATH

23-11-2022 19:44 WSPÓŁPRACA Z ATH

W środę 23.11. uczniowie klasy 4A o profilu biologiczno-chemicznym, w ramach podjętej z pracownikami Akademii Techniczno – Humanistycznej współpracy, wzięli udział w całodniowym bloku zajęć laboratoryjnych z przedmiotów przyrodniczych. Wykrywali cukry, tłuszcze i białka na zajęciach z biochemii, miareczkowali. Dokonali ekstrakcji barwników roślinnych, a następnie metodą chromatografii bibułowej doprowadzili do ich rozdzielenia. W laboratorium mikroskopowym poznali tajniki rozpoznawania mszaków oraz zidentyfikowali z wykorzystaniem mikroskopów optycznych i specjalistycznych kluczy gatunki wątrobowców.

Zajęcia laboratoryjne pozwoliły maturzystom na poszerzenie zainteresowań naukami przyrodniczymi, szczególnie chemią i biologią. A my nauczyciele biologii i chemii IV LO mamy nadzieję, że zdobytą i ugruntowaną wiedzę wykorzystają na nadchodzącym egzaminie maturalnym.

Dziękujemy Pani dr inż. Monice Rom za koordynację naszego wyjścia na ATH. 

Pracownikom ATH : dr inż. Annie Salachnie, dr inż. Dorocie Biniaś, dr hab. inż. Włodzimierzowi Biniasiowi, dr inż. Mirosławowi Wyszomirskiemu, dr hab. inż. Andrzejowi Gawłowskiemu dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć dla nas.