Przejdź do treści Przejdź do menu

Malaga-i kurs w ramach projektu Erasmus+

16-11-2022 8:31 Erasmus

10 października nauczycielka języka angielskiego  Aleksandra Sachajko-Polke udała się w podróż do stolicy krainy słońca Costa del Sol: Malagi aby pogłębić znajomość języka hiszpańskiego i odkryć bogatą i zróżnicowaną kulturę tego regionu w czasie dwutygodniowego kursu.

Malaga jest atrakcyjnym miastem portowym położonym nad wybrzeżem morza śródziemnego i zamieszkałym przez ok. 600,000 mieszkańców.  Jest  to miasto o bogatej i barwnej historii i kulturze. Spacerując uliczkami starego miasta napotykamy na 3000 lat historii. I tak w jednym miejscu mamy obok siebie w piwnicach ruiny Fenickich budynków , wyżej jest rzymski amfiteatr "El Teatro Romano" a nad nim wznosi się arabska twierdza "La Alcazaba", 100 metrów dalej mieści się  chrześcijańska katedra powstała po rekonkwiście i wyparciu Arabów z Malagi ,a nieopodal  współczesne muzeum Pabla Picassa.  

Dzieje miasta sprzyjały rozwojowi bogatej i różnorodnej kultury , gdzie możemy poznać esencje hiszpańskiej  tradycji . Malaga słynie z tańca ,w centrum miasta znajduje się Muzeum Flamenco a na ulicy , możemy  spotkać tańczące pary a nawet do nich dołączyć . Taniec Flamenco należy do dziedzictwa kulturowego

Wszystko to składa się na niepowtarzalną atmosferę , która motywuje  do nauki języka hiszpańskiego i zarazem zachęca do odkrywania  Hiszpanii.

Szkoła Języka Hiszpańskiego Cervantes International jest położona w uroczym sąsiedztwie plaży Pedregalejo, Słońce świeci tutaj przez ponad 320 dni w roku, a średnioroczna temperatura wynosi około 19 stopni Celsjusza. Przyjemny klimat sprawia, że jest to doskonałe miejsce do studiowania i miłego spędzania czasu na wolnym powietrzu, zwiedzania historycznych miejsc oraz urokliwych zakątków.

W trakcie kursu uczestniczka poznawała różne aspekty hiszpańskiej kultury. Zajęcia odbywały się w grupach sześcioosobowych, i prowadzący kładli nacisk na metody interaktywne angażując wszystkich uczestników do aktywnego udziału i przezwyciężania barier językowych w mówieniu.  Szkoła w ramach zajęć integracyjnych organizowała wycieczki do słynnych i ciekawych miejsc: np. Grenady, Caminito del Rey, Sewilli oraz wyjście na pokazy tańca Flamenco w czasie których istniała możliwość integracji z pozostałymi uczestnikami kursu i zarazem obcowania z kulturą na żywo.

                Po zakończonych zajęciach był czas na zwiedzanie, poznawanie ludzi ,dzielenie się doświadczeniami  z osobami z różnych krajów. A wszystko to kosztując różnorodnych smaków Hiszpanii w słynnych barach i restauracjach Malagi położonych nad samym morzem i oferujących owoce morza. To połączenie nauki  i rozwijania pasji stanowiło formę przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu .