Przejdź do treści Przejdź do menu

XVII Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne – WWW

20-09-2021 17:41 INFORMACJE

Uczniowie IV LO nawet w wakacje zdobywają
naukowe doświadczenia i poszerzają wiedzę.

 

                Julia Krzempek i Dawid Bernatowicz z klasy 3h uczestniczyli w XVII Wakacyjnych Warsztatach Wielodyscyplinarnych przeznaczonych dla licealistów zainteresowanych matematyką, informatyką, fizyką, astronomią oraz biologią zorganizowanych przez grupę zaprzyjaźnionych studentów z całej Polski pod patronatem Społeczności Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Miasta Zabrze.

                Siedemnasta edycja warsztatów trwała od 15 do 29 sierpnia 2021 roku. W ciągu tych dwóch tygodni odbyły się 3 bloki warsztatowe, wiele wycieczek  i aktywności edukacyjnych. Tematyka prowadzonych zajęć była bardzo rozległa, jednak królowały fizyka, matematyka i informatyka. Odbyły się zajęcia m.in. z teorii kwantowej, doświadczeń fizycznych, Szczególnej i Ogólnej Teorii Względności, płaszczyzny euklidesowej, obliczeń kwantowych, statystyki praktycznej i programowania.

                Wyjazd był okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy o wiele  praktycznych wiadomości i faktów spoza podstawy programowej, ale również do  poznania ciekawych ludzi i zwiedzenia Zabrza od podszewki.

                Odbyły się wyjścia do Muzeum Śląskiego, Sztolni Królowej Luizy, Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Uczestnicy mieli przyjemność obejrzeć działającą maszynę parową, zwiedzić miasto podczas gry terenowej oraz spędzić trochę czasu na łonie natury.