Przejdź do treści Przejdź do menu

POLE BITWY

29-04-2021 15:00 KONKURSY


Uczennica naszej szkoły Natalia Batelt zdobyła wyróżnienie

w konkursie na recenzję wystawy „Pole bitwy” w Galerii Bielskiej BWA.

Serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcy konkursu na recenzję wystawy „Pole bitwy”:

I miejsce:
Paulina Orzeł – Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej

II miejsce ex aequo:
Basia Grajner – LO nr I im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
Mikołaj Mroczka – LO nr I im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

Wyróżnienie:
Natalia Batelt – IV LO im. KEN w Bielsku-Białej

 

Wśród nadesłanych recenzji znalazły się trzy wyjątkowe teksty zawierające ciekawe interpretacje prac oraz refleksje o sztuce współczesnej i związanych z nią zjawiskach społecznych.

W odpowiedzi na adresowany do uczniów szkół średnich konkurs na recenzję wystawy „Pole bitwy” nadesłano ponad 30 tekstów. Komisja konkursowa powołana w Galerii Bielskiej BWA z okazji konkursu przyznała trzy nagrody główne oraz jedno wyróżnienie.

Ada Piekarska, kuratorka wystawy „Pole bitwy”:
Wśród ponad 30 nadesłanych recenzji znalazły się trzy wyjątkowe teksty, w których dwie autorki oraz autor wykazali się umiejętnością snucia pogłębionej refleksji na temat sztuki współczesnej, jak i związanych z nią zjawisk społecznych. Cieszy również fakt, że autorkami dwóch nagrodzonych tekstów są uczestniczki naszego programu edukacyjnego Instytut Młodej Sztuki, który w sposób interdyscyplinarny kształci młode osoby do świadomego uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze. Z pewnością równie owocne okazały się prowadzone przez galerię tematyczne e-lekcje.
Wysoki poziom nadesłanych tekstów jest dla nas jasnym sygnałem, że strategia galerii związana z kładzeniem nacisku na edukację kulturalną jest jak najbardziej zasadna.

http://galeriabielska.pl/wystawa/pole-bitwy