Przejdź do treści Przejdź do menu

II Młodzieżowy Kongres Nauki

18-10-2021 14:52 INFORMACJE

Dziś fantastycznym wykładem na temat biografii i twórczości autora "Solaris" zainaugurowaliśmy - dzieki prof.Markowi Bernackiemu z ATH - II Młodzieżowy Kongres Nauki.

W roku Stanisława Lema - czołowego polskiego twórcy literatury science-fiction,wizjonera i futurologa - skupiamy się na dylematach cywilizacyjnych XXI wieku. Czy postęp technologiczny nie zniszczy cywilizacji? Czy multimedia nie rozleniwią intelektualnie społeczeństwa? Czy biotechnologia stanie się drogą do nieśmiertelności? Na te i inne tematy młodzież debatuje w szkołach i przesyła do końca października nagrania do Bielsko Bialskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a w finale w południe 15.11.2021 dwie najlepsze drużyny (wybrane przez jurorów debat oksfordzkich) zmierzą się na forum w Heliosie.

Poza wykładami i debatami twa konkurs plastyczny na okładkę/ilustrację do prozy Lema - na prace czeky tylko do końca października!Zwycięzcy (również 15.11.2021, ale już o g.9.00) odbiorą nagrody i z innymi uczestnikami kongresu będą mogli posłuchać przygotowanych przez młodzież prelekcji, a także obejrzeć ekranizacje tekstów Lema.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH I ZACHECAMY DO UDZIAŁU! Szczegóły na stronach PBW, BBODN i LO IV.

Przekornie odpowiedzmy na uwagi mistrza Lema: "Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta to nie rozumie,a jeśli nawet rozumie,to nic nie pamięta"