Przejdź do treści Przejdź do menu

HOW TO PLAN ONLINE EDUCATION

04-05-2022 14:27 Erasmus

W marcu tego roku (21.03. - 25.03.) odbył się kolejny wyjazd nauczycieli naszej szkoły na kurs szkoleniowy w ramach projektu Erasmus+. Tym razem panie Agnieszka Jędrusiak-Malec i Magdalena Tomaszek wzięły udział w tygodniowym szkoleniu "HOW TO PLAN ONLINE EDUCATION" zorganizowanym przez szkołę Anatolia. Kurs odbył się w Paryżu - stolicy Francji.

Paryż słynie z pięknych zabytków, budowli-symboli tj. : Katedra Notre-Dame, Muzeum Luwr, wieża Eiffla czy wzgórze Montmartre, po którym przechadzają się artyści. W tajemniczych zakamarkach licznych, wąskich uliczek, mieszczą się przytulne restauracje i kawiarnie, z widokiem na bazylikę Sacre Coeur, zwanej "sercem Paryża", która jest najwyżej położonym punktem stolicy Francji.

Kurs, zorganizowany w najpiękniejszym mieście Europy, miał na celu wspieranie kadry szkolnej w planowaniu nauczania online. Struktura kursu oparta była na projektach pozwalających uczestnikom ćwiczyć kreatywne myślenie, pracę zespołową i podstawowe kompetencje TIK wykorzystywane w trakcie gier interaktywnych. W obecnych czasach umiejętność tworzenia ciekawych lekcji online jest niezwykle potrzebna. W dobie pandemii lekcje w szkołach odbywają się w trybie hybrydowym, często zdalnym i właśnie od kompetencji kadry szkolnej zależy, by były te lekcje nie tylko na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, ale również interesujące dla uczniów i rozwijające umiejętności technologii informacyjno-komunikacyjnej.