Przejdź do treści Przejdź do menu

FINAŁ XI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

8 marca 2018 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie XI Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym.

 

Konkurs został zorganizowany przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę, we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej, pod patronatem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 

Jak co roku, konkurs składał się z trzech etapów. Tym razem wzięło w nim udział ok. 120 uczniów z 14 szkół z terenu dawnego województwa bielskiego. Do drugiego etapu, który odbył się na terenie IV LO, zakwalifikowało się 30 uczniów, a do finału  20  z 9 gimnazjów. Wszyscy finaliści wykazali się tak bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie, że wskazanie zwycięzców stanowiło poważne wyzwanie dla członków jury.

 

Ostatecznie zdecydowano, że laureatami Konkursu są:

I miejsce: Patrycjusz Ścieszka z S. P. 33 –  Gimnazjum  nr 1  w Bielsku-Białej.
II miejsce: Mateusz Laskowski z S. P. 33 –  Gimnazjum  nr 1  w Bielsku-Białej.
III miejsce ex aequo: Patrycja Willmann z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku-Białej. Natalia Borowiecka z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku-Białej, Szymon Biedronka z S. P. im. Jana Pawła II – Gimnazjum w  Pisarzowicach

 

Honorowym członkiem jury III-ego etapu konkursu był dr Tomasz Markiewka z Instytutu Neofilologii ATH.

 

Nagrody dla finalistów ufundowali m. innymi Dyrektor i Rada Rodziców IV LO im. KEN oraz Rektor ATH prof. Jarosław Janicki. Wręczenie nagród połączone  z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów IV LO im. KEN odbyło się w tym samym dniu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników, a nauczycielom gimnazjów dziękujemy za współpracę.