Przejdź do treści Przejdź do menu

FANTASY-GRANICE-KOMUNIKACJA

28-02-2018 8:04 WSPÓŁPRACA Z ATH26 lutego 2018 roku na terenie naszego liceum odbył się wykład akademicki dotyczący fantastyki w literaturze, wygłoszony przez dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH, doktora Roberta Pysza. W wykładzie brali udział uczniowie klas humanistycznych: 1E i 2E oraz osoby zainteresowane. Wykład został zorganizowany w ramach realizacji projektu edukacyjnego Project: Progress, biorącego udział z olimpiadzie projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”.

 

Podczas wykładu dowiedzieliśmy się o sposobach wywoływania w nas różnych emocji poprzez zastosowanie konwencji fantasy, na przykładzie powszechnie znanych filmów oraz serii książek, między innymi Andrzeja Sapkowskiego. Poruszaliśmy tematy funkcjonowania granic w pop kulturze oraz ich przekraczania, a także powielania określonych motywów fantastycznych.

 

Zobaczyliśmy również ciekawą prezentacje multimedialną  ukazującą zabiegi psychologiczne stosowane przez twórców horrorów wykorzystujących oddziaływanie fantastyki na funkcjonowanie naszego umysłu.

 

Dzięki tak przygotowanemu wykładowi zdecydowanie poszerzyliśmy naszą wiedzę o cieszącej się tak wielką popularnością konwencji fantastycznej w literaturze i filmie. Dziękujemy!